День Матері

Найголовніша людина для кожного з нас - це мама. З незапам`ятних часів в Україні існувала традиція шанувати матір, як хранительку родини, домівки, і, відповідно, миру на усій Землі. У сучасній Україні Указом Президента від 1999 року, встановлено офіційне свято - День матері, який святкують в другу неділю травня.
Особливе поширення це свято отримало на Західній Україні, оскільки традиції шанувати Діву Марію, матір усього роду людського існують дуже давно. У кожному дворі є статуя або ікона Діви Марії, куди люди виходять помолитися за здоров`я близьких і усіх матерів.
Це свято проводилося ще в Давній Греції, як поклоніння богині Геї, матері всіх богів, потім традицію перейняла Англія в 17 столітті, і лише після цього в Сполучених Штатах Америки на початку 20 століття союз українок в Канаді відзначив цей день. Уперше в Україні свято провели в 1929 році, коли стараннями Олени Киселівскої День Матері прийшов в Галичину.
Цього дня в школах і дошкільних учбових закладах діти проводять різні заходи і коцерти для мам, роблять подарунки своїми руками. Але не лише для дітей, а і для кожного українця ця дата має особливе значення, адже саме цього дня можна сказати найважливіші слова свої матерям, чия любов безмежно супроводжує нас протягом усього життя.

ІСНУЄ БЕЗЛІЧ ЦІКАВИХ ТРАДИЦІЙ СВЯТКУВАННЯ ДНЯ МАТЕРІ В РІЗНИХ КРАЇНАХ СВІТУ

День матері в Великій Британії

Історики вважають, що день матері з’явився саме в Великій Британії, де ще з 17 століття було прийнято відзначати “Материнську неділю”. У Британії в цей день прийнято приносити своїй мамі так званий “материнський торт” і просити у неї благословення. Також на День Матері британці традиційно печуть кекси і дарують матері шоколад і квіти.

День Матері в Італії

Емоційні італійці ніколи і ні за що не стануть пропускати День матері, навіть якщо їм вже добре “за 40”. Вони завжди шанують батьків, прислухаючись до них в усьому, а в цей день діти будь-якого віку дарують своїм мамам подарунки, квіти і випічку.

День матері в Німеччині

У стародавні часи у німців було прийнято відвідувати навесні своїх родичів і бажати їм багатства з процвітанням, однак крім цього вони окремо вітали своїх мам. Зараз в Німеччині вважають, що головні подарунок на День матері – це увагу і нагадування, що про батьків ніколи не забувають.

День матері в Китаї

Китайці сприймають День матері, як можливість віддати належне мамам за працю, безкорисливу жертву заради блага дитини і безмежну любов. У цей день багато хто купує квіти і різні сувеніри, щоб зробити мамам приємний сюрприз. У багатьох містах дорослі діти влаштовують для матерів ранки з постановками, накривають стіл з рясним частуванням для всіх, хто приходить на свято.

День матері в США

У США День матері за популярністю не поступається іншим святам, а кількість бажаючих купити подарунок до цього дня збільшується з кожним роком дедалі більше.

В Америці в цей день традиційно носять квітку гвоздики: кольорову гвоздику приколюють на честь здорової матері, а білу – на згадку про померлу.

День матері в Фінляндії

У Фінляндії на вулицях міста в День Матері вивішують прапори, діти готують подарунки для мам, а татусі в цей день працюють на кухні, кожен в міру своїх здібностей і можливостей. Також в Фінляндії прийнято вітати в цей день бабусь.

День матері в Австрії

День матері відзначається в Австрії, як і в багатьох інших країнах, кожну другу неділю травня. Зазвичай діти на це свято підносять мамам невеликі букетики весняних квітів. У школі і на спеціальних заняттях дітям допомагають вчити вірші і майструвати подарунки. Цьому святу присвячуються численні розважальні заходи, кондитери випікають спеціальні торти, а в меню ресторанів з’являються спеціальні страви.

ПРИВІТАННЯ З ДНЕМ МАТЕРІ