110 років від дня народження Яна Ланкастера Флемінга

Ян Ланкастер Флемінг народився 28 травня 1908 року в Лондоні в сім'ї члена парламенту Валентина Флемінга і Евелін Сент-Круа-Флемінг (вродженою Роуз). Після закінчення Ітон Коледжу і Сендхерстськой військової академії і невдалої спроби влаштуватися на роботу в МЗС Великобританії Флемінг в 1931 році вступив до агентства новин «Рейтер» журналістом. У 1933 році Флемінг був направлений у відрядження до Москви для освітлення процесу над шістьма англійськими фахівцями, звинуваченими в шпигунстві. Не дивлячись на очевидний успіх поїздки, Флемінг в тому ж році залишив журналістську діяльність.

У 1939 році Флемінг повернувся до журналістики. Скориставшись своїми зв`язками в міністерстві закордонних справ, він знову приїхав до Москви у складі торгівельної делегації цього разу як представник «Таймс». У травні 1939 року, напередодні Другої світової війни, вступив до військово-морських сил Великобританії і служив по лінії розвідки. Помер 12 серпня 1964 року в Кентербері від серцевого нападу під час гри в гольф. 

До 100-річчя з дня народження Яна Флемінга, 17 квітня 2008 року, в лондонському Імперському військовому музеї відкрилася виставка під назвою «Лише для ваших очей: Ян Флемінг і Джеймс Бонд». Куратори виставки відзначали, що, не дивлячись на всі їх зусилля, їм не вдалося відокремити автора від його героя, настільки тісно переплелися правда і вигадка в житті розвідника і письменника Яна Флемінга.