Тетянин день і День Студентів

25 січня — день мученицької смерті Святої Тетяни, яка народилася в III ст., Яка була піддана тортурам і прийняла мученицьку смерть за часів гоніння християн. Тетяну шанують святою в Католицьких і Православних церквах, так як за час її мук сталося безліч чудес.

Днем студента цей день стали вважати ще в 1755 році, коли в цей день, 25 січня, імператрицею Єлизаветою був підписаний указ про заснування Московський державний університет (МДУ). Спочатку свято відзначали тільки в Москві, але зате дуже пишно. Згодом указом Миколи I були об'єднані день Тетяни та день відкриття університету. З тих пір цей день став святом для всіх студентів, згодом СРСР, а потім і сучасної України. У Росії День студента став офіційним святом в 2005 році, коли був прийнятий указ В.В. Путіним. А ось в Україні офіційним днем студента в 1999 році указом Л.Кучми був прийнятий день 17 листопада. Це Міжнародний день студента, який був заснований ще у 1946 році Всесвітнім конгресом студентів в пам'ять про загиблих студентів Чехословаччини боролися з нацизмом і загиблих у 1939 році.

Так і сталося, що в Україні святкується два Дні студента — 17 листопада (Міжнародний день студента) і 25 січня (Тетянин день). Один День студента випадає на переддень сесії, а інший на її закінчення. Для когось це нічим не примітний день, для когось — привід відпочити і повеселитися, а для когось цей день символізує об'єднання, підвищення ролі студентства у політичному та суспільному житті України. В Україні святкування цього дня проводиться за підтримки Міністерства освіти України. Проводяться громадські, культурно-мистецькі та просвітницькі заходи для молоді і за її участю.

Щоб цей день пройшов весело і залишився в пам'яті, необхідно докласти максимум сил і кмітливості самим студентам. Заходи, які проводять студенти, як в стінах ВНЗ, так і за межами їх, відрізняються гумором, запалом і різноманітністю. Обов'язковий атрибут такого свята, це жартівлива стінгазета з фотографіями студентів і викладачів ВНЗ. Також дуже цікаві плакати та колажі, зроблені руками студентів.

Організовуються флешмоби — заздалегідь сплановані акції, у яких бере участь велика група людей. Наприклад, група студентів з 50 чоловік виконує нескладний танець перед університетом. Знімається цікаве відео про університетського життя, студентах і викладачах, яке потім можна буде подивитися на сайті Youtube. Проводяться різноманітні ігри та благодійні конкурси, спільні вечірки зі студентами з інших ВНЗ. Студенти ніколи не втрачають можливість добре провести час і повеселитися.