Всесвітній день домашніх тварин

Щорічно 30 листопада відзначається Всесвітній день домашніх тварин чи простіше сказати день тварин. Ідея про заснування даного свята була озвучена на Міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи, що проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році. Тоді різні екологічні організації та природоохоронні суспільства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання в людях почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі і за домашніх тварин.

Ідея проведення такого значного дня прижилась по всьому миру і у 2008 році  різні заходи, присвячені цій даті, пройшли вже у 66 країнах світу. Вони повинні донести до серця людини щирі почуття до тварин тому що це наші “брати менші”. Простягнути свою руку до відданої лапи свого улюбленця. І ніколи його не залишати напризволяще.

Не дивно, що девізом цього Дня стали слова Маленького принца з твору Антуана де Сент-Екзюпері: «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив», які звернені до всіх нас.

Заходи, присвячені Дню, дуже різноманітні і в кожній країні проходять по–своєму. Десь проводяться пікети на захист тварин від жорстокого поводження, десь флешмоби на підтримку створення притулку або клінік для тварин, десь виставки кішок і собак тощо. А хтось у цей день дозволяє свої домашнім вихованцям робити все, що було заборонено раніше (рвати шпалери, гризти меблі та тапки, лазити по шторам, їсти зі столу ...), або купує своєму улюбленцю величезну кількість смакоти, а хтось просто приділяє максимум уваги своєму пернатому, водоплавному або чотириногому другові.

 

Піклуйтесь про своїх менших братів. Адже вони також частинка вашої сім'ї.