День етнографа 

17 липня в нашій країні вважається професійним святом етнографів. Ця дата була обрана на честь дня народження великого етнографа і мандрівника Миколи Миклухи-Маклая. Саме 17 липня 1846 року він народився.

За свідченнями очевидців, вперше День етнографа почав відзначатися з ініціативи Рудольфа Ітса, першого завідувача кафедрою етнографії та антропології історичного факультету державного університету в Санкт-Петербурзі. Таким чином, свято активно відзначається з 70–80-х років ХХ століття. 

Вдало обраний час, середина літа, додало популярності цьому дню. Число відзначаючих його фахівців зростає з кожним роком. Адже саме влітку організовується найбільша кількість етнографічних експедицій і заходів.

 

Варто сказати, що День етнографа досить різноманітне свято. Але до теперішнього часу будь-якої сталої традиції святкування Дня етнографа не склалося. У кожній організації (установі), а часом і в кожному експедиційному загоні існують свої неписані правила, традиції, і всі відзначають в міру польоту своєї фантазії. Етнографічні музеї проводять безкоштовні виставки та екскурсії. Дитячі організації влаштовують заходи для підростаючого покоління, тим самим залучаючи і зацікавлюючи їх унікальною дисципліною – етнографією. Навчальні заклади, які спеціалізуються в цій галузі, запрошують знаменитих гостей, проводять семінари, майстер-класи. Етнографічні експедиції часто стартують саме в цей день з розрахунком на неодмінний успіх. 

У безлічі варіантів святкувань незмінними залишаються теплі слова пам'яті в адресу Миколи Миклухи-Маклая, великого вченого і практика, без праць якого, можливо, сучасний світ і не мав би науки етнографії, розвиненої на такому високому рівні. Завдяки його заслугам, сучасники дізналися безліч фактів про корінне населення Південно-Східної Азії, Австралії і Океанії, в тому числі папуасів Нової Гвінеї. Перу знаменитого російського дослідника належать близько 160 наукових праць. Іменем Миклухи-Маклая названий інститут етнографії Академії наук. За рішенням ЮНЕСКО мандрівник був оголошений громадянином світу. В день його пам'яті найчастіше проходить посвята в професію для новачків, а також проводяться урочисті заходи.