Всеукраїнський день бібліотек

Бібліотека Короленка. Харків.

Найбільша бібліотека Східної України

 

Щорічно 30 вересня вся наша країна святкує Всеукраїнський день бібліотек. Це свято заснував другий Президент України Леонід Данилович Кучма, своїм Наказом від 14.05.1998 р. № 471/98.
На сьогодні на території нашої держави налічується близько 40000 бібліотек. Послугами українських книгосховищ користуються близько 17,5 мільйонів любителів читання, на благо яких працюють більш ніж 53 тисячі бібліотечних працівників.

На честь Всеукраїнського дня бібліотек в деяких книгосховищах стало традицією влаштовувати різноманітні святкові акції і заходи, присвячені урочистому дню. До участі в цих культурних заходах можуть бути залучені як співробітники бібліотек, так і прості читачі, які цього дня вирішили відвідати книгосховище. З нагоди свята вручаються грамоти і вшановуються найвидатніші бібліотекарі, а також проходять різноманітні виставки, як наприклад, виставка рідкісної книги, виставка давньої книги та інші. Високопоставлені чиновники передають в дар бібліотекам нові або рідкісні видання, тим самим поповнюючи культурний арсенал книгосховищ.

Також по всій країні проходять прес-конференції і засідання, присвячені Всеукраїнському дню бібліотек.


В Музичанській школі в цей день 30 вересня до шкільної бібліотеки "Книжкове містечко" завітали наймолодші школярі учні 1 класу. Для них проведена оглядова екскурсія-знайомство із "книжковими мешканцями". Діти ознайомилися із правилами користування бібліотекою та поводження з книгою. І особливо із цікавістю переглянули мультфільм "Гришкины книжки".