140 років від дня народження Альберта Ейнштейна

Альберт Ейнштейн народився 14 березня 1879 року в південно-німецькому місті Ульмі, в небагатій єврейській родині.

Початкову освіту Альберт Ейнштейн отримав у місцевій католицькій школі і до 12 років був дуже релігійним. Однак після прочитання деяких наукових книг, прийшов до висновку, що багато в Біблії не може бути правдою. У школі великими успіхами не відрізнявся. Цікавився лише математикою і фізикою, а також творами Канта.

У 1894 році родина Ейнштейнів переїхала до Павії в Італії. На наступний рік Альберт відправився до Цюріха, щоб вступити до Політехнічного училища, але провалив деякі іспити, при цьому блискуче склавши математику. У 1896 році його все ж прийняли на педагогічний факультет, де познайомився зі своєю майбутньою дружиною – Мілевою Марич. По закінченні навчання отримав диплом вчителя математики і фізики.

У 1901 році вчений отримав громадянство Швейцарії і вирішив залишитися там. У цей же рік була опублікована його перша стаття «Наслідки теорії капілярності».

По 1909 рік він працював в основному над патентуванням винаходів у сфері електромагнетизму, а у вільний час займався дослідженнями, пов’язаними з теоретичною фізикою. У 1905 році були опубліковані нові статті вченого, які зробили революцію в галузі теоретичної фізики. Тоді ж він почав працювати над теорією відносності.

До інших найбільших відкриттів вченого відносять роботи по фотоефекту, броунівському русі. Використовуючи квантову статистику Ейнштейн разом з фізиком Бозе відкрив п’ятий стан речовини, названий в їхню честь конденсатом Бозе-Ейнштейна.

З 1909р. по 1913р. Ейнштейн працював професором в політехнікумі Цюріха, а з 1914 по 1933 роки він працював професором в університеті Берліна, а потім став директором Інституту фізики.

У 1933 році фізик покидає Німеччину із-за переслідувань, що почалися, з боку нацистів, і емігрує назавжди в США. Там він отримує посаду професора фізики в Прінстонському інституті фундаментальних досліджень. Він швидко стає одним з найвідоміших і шанованих людей в країні і отримує репутацію геніального ученого. 

Помер Альберт Ейнштейн в Прінстоні 18 квітня 1955 року від аневризми аорти.