Всеукраїнський тиждень дитячого читання 

Тиждень дитячого читання був започаткований у 1943 році письменником Львом Кассилем (тоді він мав назву Книжкові іменини). Активну участь у першому святкуванні взяли Самуїл Маршак, Сергій Міхалков, Агнія Барто та ін.

З 1944 року Тиждень став Всесоюзним. В окремі роки всесоюзні заходи відбувалися в одному місті. У 1945 році перший Тиждень відбувся в Києві, його гостями були Петро Панч, Микола Бажан, Іван Багмут.

І хоча протягом десятиліть останній тиждень березня неодноразово змінював назву (Книжкові іменини, Тиждень дитячої та юнацької книги, Тиждень дитячого читання), він був і лишається святом дитячого читання, святом, яке має на меті познайомити дитину з книгою.Дотримуючись традицій, Всеукраїнський тиждень дитячого читання щорічно стартує в кінці березня, напередодні Міжнародного дня дитячої книги.

У ці дні в бібліотеках для дітей та юнацтва, шкільних бібліотеках відбуваються різноманітні заходи, спрямовані на популяризацію серед дітей читання, книги і бібліотеки як скарбниці знань.

Провідним завданням при проведені Тижня має бути стимулювання у дітей інтересу до читання та самостійного вибору книг, підвищення інтелектуального та духовного потенціалу школярів, посилення ролі книги в безперервному освітньому процесі. Спілкування з книгою поглиблює рівень знань, допомагає формувати в учнівської молоді художній смак, сприяє самоосвіті.

План проведення

Всеукраїнського тижня дитячого читання - 2018

в бібліотеці «Книжкове містечко»

Музичанської ЗОШ I-III ступенів

Бібліотекар                                Пантюк В.О.

       Всеукраїнський тиждень дитячого читання в Музичанській школі розпочався 21 березня у Всесвітній день поезії, який був присвячений пам'яті Олександри Бурбело. Творчість цієї обдарованої поетеси, яка видала 9 збірок з віршами, легендами, оповіданнями та піснями, нам презентував її дідусь Бевз Володимир Якович.

       Учні  5 класу віртуально познайомились із пам'ятниками літературних героїв, шестикласники працювали над виготовленням закладинок для книг. Учням 7 класу презентовано періодичні видання науково-популярного журналу "Колосок". В бібліотеці оформлено виставку енциклопедій "Книги, які все знають" 

        Міжнародний день дитячої книги  відзначили з учнями початкової школи. Дітей познайомили з біографією данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена, яка супроводжувалася слайдовою презентацію про життєвий та творчий шлях, та  продемонстровали мультфільм «Спляча красуня». Після знайомства із книжковою виставкою "Чарівний світ казок Андерсена", учні розібрали всі збірки казок Г.К.Андерсена. Саме цим заходом був завершений Всеукраїнський тиждень дитячого читання - 2018 в школі.