Всесвітній день поезії 

Свято Всесвітній день поезії було засновано не так давно: в 1999 році, в столиці Франції, в рамках 30-ї генеральної асамблеї ООН. Там же і були проведені заходи, присвячені новоспеченому World Poetry Day - Всесвітньому дню поезії. Головною метою щорічної святкової події, перш за все, є залучення до віршованої мистецтва сучасних людей, далеких від романтики і ліричного мислення. Адже відомо, що проблема вмираючої культури з кожним роком стає все гострішою. Крім того, зважаючи популяризації ринкових відносин поезія вважається просто невигідною з комерційної точки зору, а значить - зайвої у переліку сфер людської діяльності. Тому World Poetry Day потрібен суспільству, щоб розвіяти песимістичні омани.

Всесвітній день поезії - це реальна можливість проявити свої творчі здібності з тим, щоб оточуючі дізналися про талант поруч живе, нікому не відомого віршотворця.

В рамках цього чудового свята проходять тематичні заходи, де вже відбувся літератор може поспілкуватися з автором-новачком, останній - почерпнути багато корисного з бесіди з більш досвідченим колегою. Представники таких організацій, як творчі клуби, малі видавництва, отримують шанс запропонувати свої послуги всім нужденним в просуванні поетичних напрацювань і стати місцем зустрічі людей мистецтва.

Безпосередньо в Росії Всесвітньому дню поезії приділяють достатньо уваги. Вже стало традицією відзначати це свято за активної підтримки Театру на Таганці. А кілька років тому урочистості стали проходити і в інших культурних організаціях: наприклад, в Державному центрі сучасного мистецтва. Поетичні вечори, на яких автори публічно виступають зі своїми найкращими творами, інтелектуальні змагання на віршовані теми - все це має місце бути кожен рік 21 березня ось вже більше 10 років.

Історія виникнення та розвитку поезії

Яке ім'я автора першого в світі вірша? Навряд чи хтось зможе дати вичерпну відповідь на це питання. Стародавні кельти, чия культура пронизана містикою, вважали, що поезія - продукт ірреальності. На підтвердження своїх слів предки сучасних скандинавів розповідали легенду про двох конфронтуючих один одному чарівних народи - ванів і асів. Коли непримиренні вороги втомилися від нескінченних воєн, вони уклали перемир'я, скріпивши його створенням мудрого карлика Квасира з власної слини. Однак феноменальна обізнаність рукотворного істоти у всіх сферах знань не сподобалася двом жителям - Галару і Фьялару. Хитруни вирішили вбити мудреця, що не забули здійснити. Кров мертвого всезнайки негідники помістили в котел, додали туди мед. Отримана суміш була названа «мед поезії», і кожен, хто куштував чудовий напій, знаходив талант віршотворця...

Поезія - це оригінальна мова, зрозуміла всім і кожному, але для пояснення підходяща лише обраним. Вірші - це не просто римовані рядки, побудовані з урахуванням певного ритму, а показник рівня суспільної культури. Присвятіть день 21 березня читання ліричних істин, і ви відчуєте, як у серці вливається симфонія світла. А ще можливо, зрозумієте, наскільки правий був Расул Гамзатов, перу якого належить наступний вірш:

 

«Поезія, ти сильним не слуга,
Ти захищала тих, хто був принижений,
Ти прикривала всіх, хто був ображений,
У владу имущем бачила ворога.

Поезія, з тобою нам не до лиця
За сильним піднімати свій голос чесний,
Ти походити не можеш на наречену,
Яку користь веде до вінця»